top of page
skrzypce (65)_edited_edited.jpg
LOGOTYPY 2024 (1)-10_edited.png

FUNDACJA SZTUKI LUTNICZEJ

IM. WŁODZIMIERZA KAMIŃSKIEGO I HELENY HARAJDY

NASZA MISJA

Nowoczesne podejście do tradycyjnej sztuki

Naszą misją jest ochrona i promocja sztuki lutniczej, z podkreślaniem jej kulturowego znaczenia i mistrzostwa artystycznego. Poprzez działania edukacyjne, innowacje i wsparcie dla lutników, dążymy do dalszego rozwijania tradycji lutniczej, co przyczynia się do wzbogacania krajobrazu muzycznego oraz dziedzictwa kulturowego na całym świecie.

vn3-1_edited.png
vn 4.png

NASZA WIZJA

Łączymy świat muzyki pasją do skzypiec

Nasza wizja to stworzenie prężnie działającej, międzynarodowej sieci, która zjednoczy lutników z całego świata. Dążymy do wspierania polskiego lutnictwa oraz promowania tej sztuki na skalę światową poprzez zaawansowane badania, innowacyjne projekty, organizację międzynarodowych wydarzeń i budowanie strategicznych partnerstw. Chcemy, aby pasja do instrumentów lutniczych była wspólnym mianownikiem dla lutników, muzyków,  naukowców i entuzjastów, tworząc trwałe i ewoluujące dziedzictwo, które przekracza pokolenia i łączy różnorodne kultury.

NOWOŚCI W FUNDACJI

Śledź aktualności naszej działalności i aktualizacje projektów. Jeżeli chcesz pozostać na bieżąco, zapisz się do naszego newslettera!

newsletter

WYDARZENIA

29/10/2023

Zakończenie festiwalu, zwycięzcy konkursu i koncert galowy

Zakończyliśmy I Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lutniczej, zapisując kolejny niezapomniany rozdział świętowania sztuki lutnictwa i wymiany kulturowej. 

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo, gratulujemy zwycięzcom konkursu i zapraszamy do zapoznania się z pełną relacją z Festiwalu.

Odkryj nasze wyjątkowe wydarzenie

logo ang festival brown-09.png
bg WEB FESTIVAL_edited.jpg

Autor zdjęć: Bartosz Seifert, Akademia Muzyczna im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu

PUBLIKACJE

Polskie skrzypce w Paryżu

Przedstawiamy „Polskie Skrzypce w Musée de la Musique w Paryżu” autorstwa dra Jana Bartosia, dwujęzyczne dzieło rzucające światło na długo zagadkowy instrument. Dzięki starannym badaniom, Bartoś ujawnia polskie korzenie skrzypiec, dostarczając nieocenione spostrzeżenia na temat jego historii i kunsztu wykonania. Ta monografia zawiera biografie starych polskich mistrzów, szczegółowy opis badanego instrumentu, metodykę badań, fascynującą dokumentację wizualną, oraz słowo wstępne napisane przez Jean-Philippe’a Écharda i Honoratę Stalmierską. Dodatkowo, książka jest wyposażona w plakat instrumentu w skali 1:1.

Polskie skrzypce_okladka_2022_09_15_edited.jpg

BADANIA I CERTYFIKATY

Odkrywamy polską sztukę lutniczą na świecie

Nieustannie poszukujemy nowych artefaktów związanych z polskim lutnictwem oraz świadectw historii naszych twórców, na aukcjach, w kolekcjach, muzeach, bibliotekach, archiwach i prywatnych zasobach na całym świecie. Prowadzimy badania, publikujemy wyniki i wystawiamy certyfikaty autentyczności.

Jeżeli masz instrument posiadający cechy polskiej szkoły lutniczej, skontaktuj się z nami! Przebadamy go i możemy wystawić Ci certyfikat autentyczności!

NASZ ZESPÓŁ

Łączy nas pasja do sztuki lutniczej

Odkryj twarze stojące za naszą misją - zróżnicowany zespół oddanych profesjonalistów, którzy splatają swoje umiejętności z różnych dziedzin, tworząc rdzeń naszej Fundacji. Od doświadczonych lutników po badaczy i miłośników kultury, nasz zespół łączy pasję z wiedzą i umiejętnościami, aby promować sztukę lutniczą i wspierać innowacyjność.

12_edited.png

PROF. HONORATA STALMIERSKA

Prezes Zarządu

lutnik

NASI PARTNERZY

Współpracujemy z instytucjami nauki i kultury, wspólnie realizując projekty, promując sztukę lutniczą i wspierając rozwój kolejnych pokoleń twórców.

ZPAL_pl_wektory-01.png
8.-AMuz-Poznań-logo pl-01.png

NAWIĄŻ WSPÓŁPRACĘ

Razem Budujemy Przyszłość

Masz ciekawy projekt lutniczy i szukasz partnerów do jego realizacji? Może interesuje Cię lutnictwo i chcesz się zaangażować w pomoc fundacji? Albo szukasz praktyki w organizacji pozarządowej? Napisz do nas i nawiąż współpracę! Jeżeli fascynuje Cię sztuka lutnicza, to na pewno znajdziemy współny język!

Napisz do nas!

Dziękujemy za wiadomość!

WPŁAĆ DAROWIZNĘ

Dziękujemy za dokonanie wpłaty!

WESPRZYJ FUNDACJĘ

Działalność naszej fundacji opiera się na darowiznach z Waszej strony. Każda wpłata przyczynia się do realizacji naszych celów i projektów, które promują sztukę lutniczą i dziedzictwo kulturowe. Dzięki Waszej hojności możemy kontynuować naszą misję i działać na rzecz kultury. Dołączcie do nas i wspólnie rozwijajmy sztukę lutniczą!

bottom of page